1. Sunone Sun5
 2. Semilac Lampa LED 24/48W
 3. Neonail Lampa Led 18W/54W
 4. Alexis Lampa UV
 5. Ceoxe Lampa UV LED 50W
 6. Poradnik wyboru lampy LED-UV

 

Porównanie lamp LED-UV:

ModelMoc [W]Tryby pracyTimerCzujnik ruchuZdejmowana podstawa
Sunone Sun5484TAKTAKTAK
Semilac Lampa LED 24/48W483TAKTAKTAK
Neonail Lampa Led 18W/54W183TAKTAKTAK
Alexis Lampa UV544TAKTAKTAK
Ceoxe Lampa UV LED 50W506TAKTAKTAK

Najlepsze lampy LED-UV do paznokci – Ranking lamp LED-UV 2019

1. Lampa LED Sunone Sun5

Sunone Sun5

Każdy, kto zajmuje się stylizacją paznokci, z pewnością wie, jak ważny jest wybór odpowiedniej lampy do utwardzania lakieru. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele modeli, różniących się od siebie wieloma parametrami. Jednym z nich jest lampa Sunone 48 W.

Lampa Sun5 to lampa led-uv, dzięki której można utwardzić wszystkie typy żelu oraz lakiery hybrydowe. Model ten stworzony został w oparciu o technologię Dual Led, dzięki czemu emituje nieszkodliwe dla oczu białe światło o długości fali 365 nm lub 405 nm. Lampa Sun One posiada wbudowany czujnik ruchu, co ułatwi pracę każdej stylistki. Nie trzeba jej bowiem włączać przy każdym naświetlaniu, gdyż uruchamia się ona automatycznie po włożeniu pod nią dłoni. Niestety sam proces utwardzania może nie być tak szybki, jak byśmy chcieli, gdyż lampa nie posiada lustrzanego dna. Uniemożliwia to odbijanie i rozpraszanie promieni uv, a co za tym idzie, wydłuża czas naświetlania konieczny do utrwalenia lakieru. Model Sun5 48w wzbogacony został w timer, na którym można ustawić 10, 30, 60 lub 99 sekund. Służy ona do wybrania czasu naświetlania tak, by osoba wykonująca manicure nie musiała martwić się o to, ile dłonie przebywają pod lampą. Dzięki dodatkowemu czasowi 99 sekund można swobodnie pracować z żelami budującymi oraz innymi preparatami wymagającymi długiego naświetlania, nie martwiąc się o czas paznokci pod światłem lampy. W tym trybie moc naświetlania stopniowo maleje przez 99 sekund. Taka funkcja zmniejsza narażenie na szkodliwe działanie światła uv, a jednocześnie nie zmniejsza efektywności utwardzania lakieru.

Sunone lampa LED-UV wyposażona została w duży elektroniczny wyświetlacz, który jest dodatkowym ułatwieniem podczas pracy. Ponadto jej dolny panel został wzbogacony o magnesy, co ułatwia jego demontaż, np. w celu wykonania pedicure. Czas pracy lampy, jaki zakłada producent, może wynosić nawet 50 tys. godzin, więc będzie ona mogła służyć przez naprawdę długi czas. Model ten posiada także wbudowany zasilacz. Dzięki temu lampę można podłączyć kablem do gniazdka, bez konieczności podłączania dodatkowego zasilacza. Lampa Sunone Dual Led to urządzenia, które charakteryzuje głównie duża wygoda pracy. Dodatkowe funkcje tego modelu doceniają szczególnie profesjonalne stylistki paznokci, które przy tego typu sprzęcie spędzają godziny każdego dnia. Jednak nie oznacza to, że nie jest ona dobrym wyborem dla początkujących manicurzystek. Może znacznie ułatwić pracę już na początku i pomóc w szybszej i efektywniejszej nauce stylizacji paznokci.

 

Lampa LED-UV Sunone Sun5 to najczęściej wybierana lampa do paznokci LED-UV wśród użytkowników

Zalety
 • Technologia Dual LED
 • Wbudowany sensor ruchu
 • Timer (10, 30, 60 i 99 sekund)
 • Dolny panel mocowany na magnesy
 • Duży, elektroniczny wyświetlacz
 • Czas pracy urządzenia przewidziany na 50 tysięcy godzin
Wady
 • Brak lustrzanego dna

2. Semilac Lampa LED 24/48W

Semilac Lampa LED 24 48W

Lampa Semilac LED 24/48W to urządzenie posiadające moc 48 W i 3 dostępne tryby pracy, dzięki czemu można dopasować jej działanie do swoich indywidualnych potrzeb. Można ustawić czas pracy lampy na 5 sekund, 30 sekund lub 60 sekund. Proces utwardzania lakieru do paznokci jest przyspieszony, dzięki wyposażeniu lampy w lustrzany spód. Odbija on i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy.

Semilac lampa do hybryd to produkt posiadający również magnetyczny spód, co ułatwia czyszczenie urządzenia, a także pracę ze stopami. Co jeszcze użytkownicy znajdą w tym sprzęcie? Lampa LED Semilac została również wyposażona w czujnik ruchu, który w sposób automatyczny włącza lampę, rozpoczynając proces utwardzania lakieru. Zdejmowana podstawa i timer to dodatkowe plusy tego urządzenia. Lampa led 48w Semilac to urządzenie wyposażone w wentylator, który zapewnia optymalne chłodzenie podczas całego procesu utwardzania lakieru. Można też dowolnie wybierać moc działania sprzętu, co zwiększa efektywność urządzenia. Nie trzeba go eksploatować ponad miarę, co pozwala także na jego dłuższe, bezproblemowe działanie. Wskaźnik mocy lampy informuje zaś o łącznej mocy znamionowej diod LED, umieszczonych w urządzeniu. Wszystko zawsze przebiega zgodnie z wolą osoby kontrolującej pracę sprzętu. Zwiększa to bezpieczeństwo stosowania lampy.

Lampa do paznokci Semilac posiada ergonomiczny kształt, który nie tylko sprawia, iż lampa prezentuje się bardzo nowocześnie, ale także umożliwia umieszczenie w niej od razu całej dłoni. Przyspiesza to cały proces tworzenia hybrydowych paznokci. Lampa świetnie sobie radzi z utwardzaniem w sposób błyskawiczny wszystkich warstw produktów, jakie zostają zaaplikowane na płytki paznokci. Lampa do hybryd Semilac to niestety najdroższa lampa w naszym zestawieniu, co jest jej wielkim minusem. Nie każdy będzie w stanie pozwolić sobie na jej zakup, choć jest naprawdę dobra i profesjonalnie spełnia swoją funkcję. To doskonały produkt, w który niewątpliwie warto zainwestować, jeśli tylko jest to możliwe.

Zalety
 • Możliwość wyboru mocy pomiędzy 24 W i 48 W
 • Wbudowany sensor ruchu
 • Magnetyczna, łatwa w demontażu podstawa
 • Timer (5, 30, 60 sekund)
 • Lustrzany spód, który jeszcze lepiej rozprasza promienie UV
Wady
 • Wysoka cena – najdroższa lampa LED-UV w zestawieniu

3. Neonail Lampa Led 18W/54W

Neonail Lampa Led 18W 54WLampa LED Neonail 18W/54W to sprzęt wykorzystywany do utwardzania lakieru hybrydowego, posiadający moc 18 W i wyposażony w 3 tryby pracy. Użytkownik sam może zdecydować, czy włączyć lampę na 10 sekund, 30 sekund czy na 60 sekund.

Warto wiedzieć również, że choć moc rzeczywista wynosi właśnie 18 W (a zatem wydaje się, że dość mało), to efektywna moc tego produktu to aż 54 W. Jest to najlepszy wynik w naszym zestawieniu, a zatem lakier szybko się utwardza, a przy tym pobór prądu jest niski. To nie koniec plusów tego modelu! Lampa do paznokci Neonail pracuje wyjątkowo szybko, dzięki aż 36 diodom LED, rozmieszczonym równomiernie we wnętrzu urządzenia. Lakier na całej dłoni można utrwalić jednocześnie. Co więcej, wbudowany sensor ruchu uruchamia lampę automatycznie, gdy włoży się do niej stopę lub dłoń. Obsługa jest w związku z tym tak prosta i intuicyjna, że każdy sobie z tym poradzi! Nie trzeba się też obawiać ewentualnego zmarszczenia lakieru, co oczywiście wyglądałoby bardzo nieestetycznie. Za równomierne nagrzewanie lampy i odpowiednie utwardzenie gotowych paznokci odpowiada specjalny system Low Heat Mode. Nie trzeba też samodzielnie odliczać czasu. Lampa Led do paznokci Neonail została wyposażona w specjalny wyświetlacz cyfrowy, który wskazuje czas pozostały do końca utwardzania. Może również pokazywać rzeczywisty czas utwardzania i wyłączyć się w sposób automatyczny.

Lampa do hybryd Neonail została wyposażona w najnowszą technologię Dual LED. Dzięki temu nie ma już potrzeby wymieniania świetlówek, a w dodatku produkt emituje białe światło o długości fali 365 nm oraz 405 nm jednocześnie. Sprzęt jest energooszczędny, posiada podwójny zakres fal i znakomitą moc. W związku z tym wspaniale spełnia swoje zadanie, ale przekłada się to na cenę. Lampa Led UV Neonail to druga najdroższa lampa z naszego zestawienia. Wadą produktu jest także brak lustrzanego dna, przez co promienie UV nie są odbijane i rozpraszane wewnątrz lampy. Wydłuża to nieco proces utwardzania lakieru, działając na niekorzyść użytkownika.

Zalety
 • Rzeczywista moc robocza to aż 54 W, która zapewnia najszybsze utwardzanie lakieru
 • Pobór prądu na poziomie 18 W zapewnia energooszczędną pracy urządzenia
 • Timer (10, 30, 60 sekund)
 • Stopniowe nagrzewanie się lampy dzięki systemowi Low Heat Mode
 • Cyfrowy wyświetlacz
 • Technologia Dual LED
Wady
 • Wysoka cena – druga najwyższa w zestawieniu
 • Brak lustrzanego dna

4. Lampa LED Alexis

Alexis Lampa UV LED

Lampa do paznokci Alexis Lampa UV LED to urządzenie o mocy wynoszącej 54 W, wyróżniające się 4 trybami pracy, dzięki czemu użytkownik może wybrać taki, jaki w danej chwili najbardziej mu odpowiada.

Sprzęt posiada 4 przyciski, ustawiające dowolny czas – 10 sekund, 30 sekund, 60 sekund oraz 99 sekund. Ostatni przycisk uruchamia specjalny tryb Low Heat Mode, w którym lampa początkowo świeci lżej, by po chwili zwiększyć swoją moc, a na ostatnim etapie świecić już z pełną mocą. To specjalny program, który sprawia, że proces utwardzania jest szybki, a jednak nie wywołuje pieczenia. Maksymalny czas naświetlania to 120 sekund.

Alexis lampa LED do paznokci to sprzęt nowoczesny i profesjonalny, a przy tym na tyle łatwy w obsłudze, że nadaje się zarówno dla wykwalifikowanych osób, jak i dla amatorów. Może być używany w profesjonalnych salonach kosmetycznych bądź w zaciszu własnego domu czy mieszkania. Można w łatwy sposób monitorować czas naświetlania, ponieważ lampa została wyposażona w wyświetlacz LED, odliczający wcześniej wybrany czas naświetlania. Jest on ukryty pod obudową i nie widać go z zewnątrz, ale kiedy włączy się dowolny tryb, odliczanie od razu się uruchamia. Lampa LED UV Alexis może utwardzać wszystkie rodzaje żeli i lakierów hybrydowych. Wyposażona została w technologię Dual LED. To znaczy, że świetlówki LED emitują białe, nieszkodliwe dla oczu światło, o długościach fali 365 nm, a także 405 nm. Duża moc, jaką posiada lampa LED do paznokci Alexis umożliwia szybkie utwardzenie lakieru. Już po 10 sekundach hybryda jest gotowa!

Alexis lampa do paznokci umożliwia odczepienie spodu, który jest przytwierdzony przy pomocy magnesów. Taka zdejmowana podstawa umożliwia wykonywanie nie tylko manicure, lecz i pedicure, a także pozwala utrzymać produkt w czystości. Jest go łatwo wyczyścić, co ma wielkie znaczenie dla zachowania odpowiedniej higieny. Diody LED pozwalają z kolei na równomierne utwardzanie i zapobiegają nadmiernemu wzrostowi temperatury. Warto także zwrócić uwagę na design urządzenia, który jest bardzo nowoczesny. Alexis LED lampa jest estetyczna, a jej czas pracy wynosi nawet do 50 000 godzin, co przekłada się na 8 lat bezobsługowej funkcjonalności sprzętu.

Lampa UV Alexis nie jest jednak wolna od wad! Urządzenie nie posiada lustrzanego dna, które sprawiałoby, że odbite światło szybciej utwardza lakier. W związku z brakiem takiego dna proces ten nieco się wydłuża. Warto też zwrócić uwagę, że najwyższa moc przekłada się niestety na najwyższy pobór prądu, a więc i na najwyższe rachunki.

Zalety
 • Moc 54 W zapewnia najszybsze utwardzanie lakieru
 • Stopniowe nagrzewanie się lampy dzięki systemowi Low Heat Mode
 • Nowoczesny design
 • Czas pracy urządzenia przewidziany na 50 tysięcy godzin
 • Technologia Dual Led
 • Timer (10, 30, 60 i 99 sekund)
Wady
 • Brak lustrzanego dnia
 • Najwyższa moc przekłada się na najwyższy pobór prądu

5. Ceoxe Lampa UV LED 50W

Ceoxe Lampa UV LED 50W

Ceoxe LED lampa to urządzenie o imponującej mocy 50 W, co jest drugim najlepszym wynikiem w naszym zestawieniu. Posiada aż 6 trybów pracy, więc można dobrać najstosowniejsze oświetlenie do konkretnych wymagań – między innymi do zawartości pigmentów w lakierze.

Użytkownik może się też zdecydować na 3 tryby pracy, jeśli chodzi o czas – wybierając 30 sekund, 60 sekund lub 90 sekund. Dostępna jest opcja pracy z sensorem lub bez sensora KEEP ON. Sensor ruchu, jaki posiada lampa LED Ceoxe do paznokci włącza urządzenie, gdy włoży się do niego rękę lub stopę. W związku z tym obsługa jest jeszcze prostsza i szybsza. Ceoxe lampa LED-UV do paznokci nadaje się zarówno do używania w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w zaciszu swojego domu. To produkt dla wszystkich, wyposażony w tryb niskiej emisji ciepła, w związku z czym może być używany również przez osoby wyjątkowo wrażliwe na ciepło. Warto też wspomnieć o odłączanej podstawce lampy, która pozwala stosować urządzenie nie tylko do manicure, ale również do pedicure. Czyszczenie jest wyjątkowo proste i szybkie – produkt łatwo więc utrzymać w należytej czystości, zgodnie ze wszystkimi standardami higieny.

Ceoxe UV lampa posiada technologię QUADRUPLE LED. Oznacza to, że emituje światło w 2 zakresach częstotliwości – 365-405 nm (24 diody o mocy 2 W) oraz 620-660 nm (4 diody o mocy 0,5 W). Pierwszy ze wspomnianych zakresów przydaje się do utwardzania żeli, a także lakierów hybrydowych UV. Z kolei drugi zakres potrafi likwidować przebarwienia, depigmentacje, a także ciemne plamy starcze, jakie czasem pojawiają się na dłoniach czy stopach i zdradzają wiek. To kuracja czerwonym światłem, przeznaczona specjalnie do usuwania takich przebarwień. Ceoxe lampa do paznokci jest dostępna w 2 kolorach, więc można dopasować barwę do swoich indywidualnych preferencji lub potrzeb konkretnego wnętrza, w którym urządzenie będzie używane. Produkt nie jest jednak wolny od wad. Widać na nim dość szybko oznaki zużycia zewnętrznego. Użytkownicy narzekają też na dość mały rozmiar produktu. Jest on podobno mniejszy niż wartość podawana w specyfikacji producenta. Warto też zwrócić uwagę na brak lustrzanego dna, którego obecność sprawiłaby, że promienie UV będą odbijane i przyspieszą proces utwardzania paznokci. Brak takiego lustra sprawia, że proces ten jest nieco wydłużony.

Zalety
 • Technologia QUADRUPLE LED pomaga usuwać przebarwienia na skórze dłoni
 • Tryb niskiej emisji ciepła
 • Moc o wartości 50 W pozwala na szybkie u skuteczne utwardzanie lakieru
 • Odłączana podstawa lampy
 • 6 trybów pracy
 • Sensor ruchu
Wady
 • Brak lustrzanego dna
 • Szybkie oznaki zużycia zewnętrznego
 • Stosunkowo mały rozmiar lampy

 


6. Jaka lampa LED do paznokci jest najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy LED-UV do paznokci:

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp do utwardzania paznokci. Sprawia to, że wybór sprzętu najlepszego dla siebie nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. W takim razie czym powinna charakteryzować się dobra lampa do hybryd i jak ją znaleźć? Jaka najlepsza lampa do hybryd jest dostępna na rynku?

Jakie lampy do hybryd są dostępne na rynku? Najlepsze lampy LED do hybryd

Najpopularniejszy rodzaj lamp do paznokci to lampy UV. To one jako pierwsze pojawiły się w salonach manicure. Są najtańszymi lampami na rynku, ale czas utwardzania jest dłuższy niż w nowszych typach. Choć przez lata lampa UV uznawana była jako najlepsza lampa do paznokci, dziś pewne jej mankamenty mogą przeszkadzać w użytkowaniu. Lampa kosmetyczna typu UV posiada wymienne żarówki, co nieco podnosi koszt eksploatacji, względem np. lamp LED. Kolejnym rodzajem lamp są te posiadające świetlówki LED. Charakteryzuje je krótszy czas naświetlania. Są często także mniejsze gabarytowo, co czyni je wygodniejszymi w użyciu. Większość producentów lamp LED deklaruje, że żywotność ich świetlówek może sięgać kilku tysięcy godzin, co czyni je bardzo wydajnymi. Jednak ceny tych lamp są wyższe niż prostych lamp UV. Idealną alternatywą dla wymienionych typów lamp są te, w których połączono ich parametry, czyli lampy LED/UV. To rozwiązanie, w którym zastosowano diody LED emitujące światło odpowiadające światłu UV. Dzięki temu ten typ lamp utwardza wszystkie rodzaje lakierów hybrydowych oraz żeli dostępnych na rynku. Sam czas utwardzania w ich przypadku może być jeszcze krótszy niż w zwykłych lampach LED. O tym, czy lepsza będzie lampa LED-UV, czy tradycyjna lampa UV do hybryd, najlepiej zdecydować przez porównanie powyższych parametrów i dostosowanie ich do własnych preferencji.

 

Jaka najlepsza lampa do hybryd – LED czy UV?

Najlepsza lampa do paznokci to przede wszystkim ta, która spełnia nasze oczekiwania. Nie ma więc jednej idealnej lampy, która tak samo dobrze sprawdzi się u wszystkich. Zastanawiając się, czy lampa UV, czy LED do hybryd będzie dla nas najlepsza, warto przeanalizować cechy różnych typów lamp i zastanowić się nad tym, która najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.Zaczynając swoją przygodę z paznokciami hybrydowymi i nie chcąc przy tym wydawać ogromnych pieniędzy, można postawić na lampę UV. Choć czas utwardzania będzie dłuższy niż w przypadku żarówek LED, i tak oscyluje on w granicach 2 minut, więc nie jest konieczne długie czekanie. Dobre lampy do hybryd z żarówkami UV można również znaleźć w niskich cenach. Jednak w przypadku profesjonalnych stylistek paznokci o wiele lepiej sprawdzą się lampy LED lub LED/UV. Mają one bowiem wiele funkcji przydatnych podczas kilkugodzinnej pracy. Czas naświetlania wynoszący kilka sekund znacznie skraca czas robienia paznokci. O ile czas nie jest przeszkodą w przypadku wykonywania ich sobie, o tyle, gdy przyjmujemy po sobie kilka klientek, robi różnicę. Pożyteczny jest również czujnik ruchu, dzięki któremu lampa włącza się automatycznie po wsunięciu pod nią dłoni. Podobnie z timerem, na którym można ustawić czas konieczny do utwardzenia danego lakieru. Dzięki niemu nie trzeba pilnować, ile naświetlania jeszcze zostało i można w spokoju zająć się drugą dłonią. O tym, czy lampa LED, czy UV do paznokci będzie dla nas lepsza, powinno więc zdecydować również to, gdzie te paznokcie robimy i jaki charakter mają te usługi – amatorski czy profesjonalny.

 

Czym się różni lampa LED od UV?

Jak już wspomniano w powyższych akapitach, lampa UV jest prekursorem lampy LED, więc różni się przede wszystkim czasem na rynku i sposobem oraz rodzajem emitowanego światła. To ten drugi czynnik decyduje o tym, co i jak długo może utwardzić. Ponadto w lampach UV często stosowane są nieco inne technologie niż w LED. W lampach LED niektóre marki zdecydowały się bowiem na nieco nowocześniejsze rozwiązania, jak na przykład sensor ruchu. Nasz ranking lamp do paznokci LED-UV pozwala porównać ze sobą ten typ lamp pod względem kilku istotnych parametrów, co zdecydowanie ułatwia zakup.

 

Jaka lampa do żeli? Czy lampa LED utwardza żel?

Zwykłe lampy LED są znacznie wygodniejsze niż lampy UV, głównie ze względu na krótki czas utwardzania. Jednak mają jeden minus – nie utwardzają wszystkich typów żeli i lakierów. Choć dobre lampy do hybryd teoretycznie powinny zmierzyć się ze wszystkim, w praktyce światło LED nie radzi sobie np. z kolorowymi żelami. Nie zawsze też utrwalimy nim lakier – należy więc sprawdzać jakie jest przeznaczenie produktu zanim przystąpimy do stylizacji paznokci. Natomiast lampy do paznokci LED-UV, które przedstawia nasz ranking, ze względu na jednoczesne emitowanie także promieniowania UV, radzą sobie z każdym rodzajem lakieru czy żelu. Zapewnia to technologia Dual LED, w które wyposażone są powyższe lampy. Technologia diod Dual LED emituje białe zimne, nieszkodliwe dla oczu światło o długości fali 365 nm oraz 405 nm. A więc na pytanie czy dobra lampa do paznokci LED utwardza żel UV odpowiadamy TAK – o ile wybierze się lampę z naszego rankingu, w którym wszystkie lampy są wyposażone w technologię Dual LED.

 

Czy lampy LED do paznokci są szkodliwe?

Wiele kobiet zajmujących się robieniem manicure lub dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze stylizacją paznokci, zastanawia się nad szkodliwością lamp. Oczywiste jest, że nikt nie chce zaszkodzić sobie ani swoim klientkom, ale czy lampa LED szkodzi i czy dostępna jest lampa kosmetyczna, która szkodzi mniej od innych? Jak wynika z badań wielu instytutów dermatologicznych oraz onkologicznych, szkodliwość lamp do paznokci jest naprawdę znikoma. Zakładając, że hybrydy robimy co 3 tygodnie, a na światło narażamy dłonie po kilka minut przy każdej wizycie, raczej nie powinniśmy martwić się o szkodliwe skutki jego działania. Fotostarzenie czy zwiększone ryzyko nowotworów skóry pojawiają się przy używaniu światła o znacznie większej intensywności i z większą częstotliwością niż w przypadku standardowego robienia paznokci. Dlatego też wybieranie lampy na podstawie jej szkodliwości nie ma większego sensu. Stawiając na sprzęt o niższej mocy, wyłącznie wydłużamy czas naświetlania, a przy tym jakość utwardzania może być zdecydowanie słabsza. Lakier utwardzony pod wpływem słabego naświetlania może po kilku dniach zacząć się łuszczyć i wyglądać bardzo nieestetycznie. Wówczas nawet najlepsza lampa do paznokci pod względem szkodliwości nie pomoże uratować sytuacji.

 

Jaka lampa do hybryd? Podsumowanie

Jak widać, lampa do paznokci to dość indywidualny wybór, który trzeba dostosować do własnych potrzeb. Nasz ranking lamp do paznokci na pewno pomoże w tym wyborze. Przedstawia on bowiem szereg różnych modeli i ich parametrów. Z pewnością warto się nim zasugerować, szukając lampy idealnej dla siebie.