1. Semilac Lampa UV 36 W
 2. Esperanza SAPHIRRE (EBN001W)
 3. Camry Cr 2171
 4. BEURER MPE 38
 5. Neonail Lampa UV 36 W
 6. Poradnik wyboru lampy UV

 

Porównanie lamp UV:

ModelMoc [W]Tryby pracyTimerWiatrakWymiary S x W x D [cm]
Semilac Lampa UV 36 W363TAKNIE21 x 10 x 24
Esperanza SAPHIRRE (EBN001W)362TAKNIE24 x 11 x 27
Camry Cr 2171405TAKTAK19 x 11 x 27
BEURER MPE 38364TAKTAK21 x 10 x 22
Neonail Lampa UV 36 W362TAKNIE22 x 10 x 24

Najlepsze lampy UV do paznokci – Ranking lamp UV 2019

1. Semilac lampa do hybryd UV 36 W

Semilac-Lampa-UV-36-WSemilac Lampa UV 36 W to produkt, który podbił serca amatorek oraz profesjonalnych stylistek paznokci. To model wiodącego na rynku lakierów żelowych i hybrydowych producenta.

Wysokiej jakości serwis oraz wykonanie sprawiają, że pieniądze wydane na tę lampę na pewno nie są pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Lampa do hybryd Semilac gwarantuje dobre utwardzenie różnego rodzaju lakierów oraz żelu dzięki światłu uv. Lampa Semilac 36W to model wyposażony w 4 świetlówki uv, których łączna moc wynosi 36 W. Jest to optymalna moc gwarantująca wysokiej jakości naświetlanie. Urządzenie posiada timer, na którym można wybrać trzy tryby pracy: 120 sekund, 180 sekund oraz pracę ciągłą. To duże udogodnienie szczególnie w profesjonalnych studiach stylizacji paznokci. Przy wybraniu trybu 120 lub 180 sekund nie trzeba pilnować czasu naświetlania i można w spokoju zająć się drugą dłonią, a lampa UV Semilac sama się wyłączy, gdy minie określony czas. Semilac lampa uv niestety nie posiada wiatraka, umożliwiającego szybsze utwardzanie lakieru.

Producent określa żywotność żarówek na ok. 2500 – 3000 godzin. Przy regularnym korzystaniu z lampy najlepiej wymieniać je co 3 – 4 miesiące, by ich działanie mogło być jak najbardziej wydajne. Pod wpływem emitowanego światła można utwardzać zarówno lakier uv, jak i lakier hybrydowy. Model UV 4B 36W Semilac wyposażony został w lustrzany spód, dzięki któremu promienie uv odbijają się i rozpraszają wewnątrz lampy. Zapewnia to szybsze utwardzanie lakieru. Jest to niezwykle przydatny dodatek ze względu na brak wiatraka. Lampa UV Semilac 36 W mimo to ma dość krótki czas utrwalania. Ponadto gwarantuje ona dobrej jakości utwardzenie, które będzie trzymać się przez kilka tygodni bez konieczności wymiany lakieru. Lampa do hybryd Semilac jest więc dobrym wyborem zarówno na początek swojej przygody ze stylizacją paznokci, jak i późniejsze jej etapy. Ze względu na wysoką wydajność oraz szybki czas utwardzania lampa UV 4B 36W Semilac sprawdzi się zarówno w zaciszu domowym, jak i w profesjonalnym salonie.

Lampa UV Semilac 36 W to najczęściej wybierana lampa do paznokci UV wśród użytkowników

 

Zalety
 • Wysoka łączna moc (36 W) pozwala na szybkie utwardzenie paznokci
 • Automatyczny wyłącznik czasowy (120 i 180 sek)
 • Utwardza żel UV i lakier hybrydowy
 • Lustrzany spód, który odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy
Wady
 • Lampa nie jest wyposażona w wiatrak, który umożliwiałby szybsze utwardzanie lakieru

2. Lampa UV Esperanza SAPHIRRE (EBN001W)

Esperanza-SAPHIRRE-EBN001WEsperanza SAPHIRRE (EBN001W) to popularne urządzenie o mocy wynoszącej 36 W, posiadające wymiary 24 × 11 × 27 cm (S x W x D). To znakomita lampa UV, przeznaczona do utwardzania paznokci, której obsługa jest bardzo prosta i z pewnością nikomu nie sprawi najmniejszego kłopotu.

Lampa do hybryd Esperanza SAPHIRRE (EBN001W) posiada między innymi automatyczny wyłącznik i wyłącza się sama po upływie 120 sekund. Posiada również funkcję działania w trybie ciągłym. Wyposażona została w 4 wydajne świetlówki UV, które skutecznie utwardzają lakier. Lampa do paznokci Esperanza została też wyposażona w lustrzany spód, który przyspiesza cały proces tworzenia paznokci. Wszystko dlatego, iż lustro odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy. Warto wiedzieć, że Esperanza lampa UV jest też najtańszym takim sprzętem w naszym zestawieniu, co jest niewątpliwą zaletą. Naprawdę każdego stać na jej zakup – cena tego urządzenia zaczyna się już od 25 złotych.

Lampa posiada 2 tryby pracy i Timer, ale nie jest wyposażona w wiatrak. Umożliwiałoby to jeszcze szybsze utwardzanie lakieru, więc brak wiatraka jest sporym minusem. Esperanza lampa do hybryd posiada sporo pochlebnych opinii, ale zdarzają się również te od niezbyt zadowolonych klientów, którzy donoszą, iż jakość wykonania oraz użyte do wyprodukowania sprzętu materiały pozostawiają sporo do życzenia. Zdaniem niektórych osób jej jakość jest stosunkowo słaba, co jednakże przekłada się na niską cenę oraz szeroką dostępność i prostotę obsługi tej lampy UV do paznokci.

 

Zalety
 • Wysoka łączna moc (36 W) pozwala na szybkie utwardzenie paznokci
 • Automatyczny wyłącznik czasowy (120 sek)
 • Niska cena – najtańsza lampa UV w zestawieniu
 • Lustrzany spód, który odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy
Wady
 • Lampa nie jest wyposażona w wiatrak, który umożliwiałby szybsze utwardzanie lakieru
 • Słaba jakość wykonania i użytych materiałów

3. Lampa do hybryd Camry Cr 2171

Camry Cr 2171

Camry Cr 2171 to lampa UV do paznokci, o mocy 40 W i o wymiarach 19 × 11 × 27 cm (S x W x D). Urządzenie posiada aż 5 trybów pracy, co jest najlepszym wynikiem w naszym zestawieniu.

Można zdecydować się na działanie samej lampy, samego wiatraka, lampy i wiatraka, a także lampy i wiatraka wraz z funkcją Timera, wybierając 90 sekund lub 120 sekund. Funkcja wiatraka w lampie zdecydowanie przyspiesza proces utwardzania lakieru oraz jego suszenia. Miesza on bowiem powietrze w lampie w trakcie tych procesów. Za szybkie działanie urządzenia odpowiada również lustrzany spód, odbijający i rozpraszający promienie UV wewnątrz sprzętu. Lampa do paznokci Camry przeznaczona jest do lakierów hybrydowych i żelów UV – do ich utwardzania i suszenia. Można jej używać zarówno do manicure, jak i do pedicure. Każdy poradzi sobie z jej obsługą, ponieważ nie jest to szczególnie skomplikowane. Lampa jest bardzo wydajna i pozwala na uzyskanie szybkich efektów. Wszystko dzięki dużej mocy (największej w naszym zestawieniu). Camry lampa do paznokci posiada również funkcję umożliwiającą chwilową pracę o wartości mocy wynoszącej aż 70 W. W ten sposób jeszcze szybciej można utrwalić nakładane hybrydy.

Camry lampa UV posiada wysuwany spód, pozwalający swobodnie dotrzeć do wnętrza lampy, gdy trzeba będzie na przykład wymienić żarówkę lub przeczyścić urządzenie. Sprzęt jest więc łatwo utrzymać w czystości, a to jego wielka zaleta. Lampa UV Camry posiada jednak pewną wadę. Z uwagi na dużą moc, pobiera również najwięcej prądu, a to przekłada się bezpośrednio na wyższe rachunki do zapłacenia. Wiąże się to jednak również z większą efektywnością lampy, więc w tym przypadku duża moc jest zarówno wadą, jak i zaletą.

Zalety
 • Najwyższa łączna moc (40 W) pozwala na szybkie utwardzenie paznokci
 • Automatyczny wyłącznik czasowy (90 i 120 sek)
 • Funkcja wiatraka – przyśpiesza utwardzanie lakieru
 • Lustrzany i wysuwany spód, który odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy
 • 5 trybów pracy
 • Funkcja chwilowej pracy o wartości mocy aż 70 W
Wady
 • Tak wysoka moc generuje największy pobór prądu, a tym samym najwyższe rachunki

4. Lampa do paznokci BEURER MPE 38

BEURER MPE 38

Lampa UV BEURER MPE 38 to produkt o wymiarach 21 × 10 × 22 cm (S x W x D). Urządzenie osiąga moc 36 W, co jest bardzo dobrym wynikiem. Lampa wyposażona jest w 4 wydajne świetlówki UV, których łączna moc wynosi właśnie tyle.

Lampa do hybryd Beurer może być używana do utwardzania lakieru u rąk i u stóp. Jest więc bardzo przydatnym sprzętem, używanym także do modelowania tipsów czy utwardzania paznokci żelowych UV. Beurer lampa do paznokci posiada 4 tryby pracy, w jakich może działać. Użytkownik ma do wyboru samą lampę, sam wiatrak, a także wiatrak wraz z lampą, działające włącznie z funkcją Timer, ustawioną na 120 sekund. Istnieje też możliwość pracy lampy w sposób ciągły. Posiadacz lampy może także skorzystać z funkcji wiatraka, który przyspiesza utwardzanie lakieru. Wszystko dlatego, że miesza powietrze w lampie, przyspieszając proces suszenia. Na przyspieszenie procesu utwardzania paznokci ma wpływ również lustrzany spód, który został zamontowany w tym urządzeniu. Lustro odbija i rozprasza światło UV.

Warto również wspomnieć, że Beurer lampa UV posiada wysuwany spód. Taka wysuwana, dolna podkładka pozwala na lepsze oczyszczenie lampy. Łatwo też dotrzeć do wnętrza lampy, by móc ewentualnie wymienić żarówki. Beurer lampa do hybryd to fantastyczne urządzenie, które ma wiatrak i timer, odpowiednie rozmiary i dużą moc. Wszystko to jednak przekłada się także na cenę. Jest to najdroższa lampa do paznokci, jaka znajduje się w naszym zestawieniu, a więc nie każda osoba będzie mogła sobie pozwolić na jej zakup.

Zalety
 • Wysoka łączna moc (36 W) pozwala na szybkie utwardzenie paznokci
 • Automatyczny wyłącznik czasowy (120 sek)
 • Funkcja wiatraka – przyśpiesza utwardzanie lakieru
 • Lustrzany i wysuwany spód, który odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy
 • 4 tryby pracy
Wady
 • Wysoka cena – najdroższa lampa UV w zestawieniu

5. Lampa do hybryd Neonail Lampa UV 36 W

Neonail Lampa Led 18W 54W

Neonail Lampa UV 36 W to wyjątkowy produkt, osiągający moc 36 W i posiadający 2 tryby pracy. Jest to niestety najgorszy wynik w naszym zestawieniu, ale w zupełności wystarczy do skutecznego działania.

Lampa UV Neonail przeznaczona jest do zdobienia paznokci – utwardzania lakierów hybrydowych i żeli. W związku z tym jest to niezbędny produkt każdej miłośniczki podobnych, trwałych i pięknych paznokci. Nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i do profesjonalnego tworzenia podobnych zdobień w salonach kosmetycznych. To niezbędny produkt przy tworzeniu trwałego manicure. Neonail lampa do hybryd posiada lustrzany spód, który odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz urządzenia. W związku z tym proces utwardzania przebiega o wiele szybciej i sprawniej. Prezentowany produkt nie posiada jednak wiatraka, który mógłby ów proces jeszcze bardziej przyspieszyć. Jest to spory minus tego urządzenia. Lampa do paznokci Neonail jest jednak wyposażona w 4 świetlówki 9W B Standard, a także w metalowy odbłyśnik, który zapewnia równomierne rozproszenie światła ultrafioletowego. Użytkownik może wybrać tryb naświetlania stałego lub zdecydować się na naświetlanie 120-sekundowe.

Neonail lampa UV jest produktem o wymiarach 22 × 10 × 24 cm (S × W × D). To zatem solidny sprzęt, który przyda się każdej osobie, chcącej profesjonalnie wykonać piękne hybrydy. Niestety, jest to produkt trudno dostępny. Można wręcz powiedzieć, że Neonail Lampa UV 36 W jest rzadko dostępna w sklepach internetowych – nie wszyscy zatem będą mieli szansę ją nabyć.

Zalety
 • Wysoka łączna moc (36 W) pozwala na szybkie utwardzenie paznokci
 • Automatyczny wyłącznik czasowy (120 sek)
 • Lustrzany i wysuwany spód, który odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy
Wady
 • Lampa nie jest wyposażona w wiatrak, który umożliwiałby szybsze utwardzanie lakieru
 • Słaba dostępność lampy w sklepach internetowych

6. Jaka lampa do hybryd jest najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy UV do paznokci:

Piękne paznokcie to wyraźnie piękniejsze dłonie – dlatego wiele kobiet decyduje się na utwardzenie na naturalnej płytce hybrydowego lub żelowego lakieru, który nie odpryskuje, jest twardy i wytrzymały. Nie da się jednak wykonać tego zabiegu bez odpowiedniego sprzętu! Najlepsza lampa do paznokci charakteryzuje się wydajną pracą i szybkim utwardzaniem lakieru. Do wyboru kupujących pozostają lampy LED – UV oraz lampy ze świetlówkami UV. Nasz ranking lamp do hybryd obejmuje lampy UV, które są tańsze od wersji UV-LED. Jaka lampa UV do paznokci jest najlepsza i dlaczego? Co warto wybrać i czym się kierować, dokonując wyboru?

Jaka jest najlepsza lampa do hybryd? Dobre lampy do hybryd

Dobra lampa do hybryd to taka, która pozwala na ich szybkie utwardzenie. W związku z tym musi się charakteryzować możliwie dużą mocą, a także dodatkowymi elementami, pozwalającymi przyspieszyć ten proces. Nasz ranking lamp do paznokci zawiera 5 znakomitych modeli lamp UV. Są to następujące modele: Semilac Lampa UV 36 W, Esperanza SAPHIRRE (EBN001W), Camry Cr 2171, BEURER MPE 38 oraz Neonail Lampa UV 36 W. Największą moc spośród wspomnianych modeli posiada sprzęt Camry Cr 2171. Wyróżnia się on mocą 40 W, ale chwilowo może osiągnąć nawet moc 70 W. Pozwala to na jeszcze szybsze utwardzenie lakieru. Jeśli chodzi o pozostałe urządzenia, lampa Esperanza osiąga moc 36 W, w czym pomagają 4 świetlówki. Taką samą moc posiada model Semilac Lampa UV 36 W, BEURER MPE 38 oraz Neonail Lampa UV. To ostatnie urządzenie jest wyposażone w 4 świetlówki 9W B Standard, a także w specjalny, metalowy odbłyśnik, który zapewnia równomierne rozproszenie światła ultrafioletowego.

Jak wybrać lampę do hybryd?

W tej chwili wiele kobiet decyduje się na hybrydy, które są bardzo trwałe, wytrzymałe i – jeśli zostaną odpowiednio zrobione – również i piękne. Nie da się ich jednak wykonać bez odpowiedniego sprzętu do utwardzania. W tej chwili dostępne są 3 rodzaje takich urządzeń – UV, LED oraz LED + CCFL. Dobra lampa do paznokci powinna być skuteczna, ale i możliwie tania – zarówno w zakupie, jak i w utrzymaniu. Lampa do paznokci UV posiada świetlówki UV. Takie wersje są tańsze od lamp LED – UV i pobierają mniej prądu. Utwardzanie paznokci trwa jednak przez to nieco dłużej. Niewątpliwie takie lampy są dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem paznokci hybrydowych i w związku z tym nie chcą od razu inwestować w droższy sprzęt. Taka lampa kosmetyczna nadaje się jednak również do profesjonalnych salonów, chociaż trzeba nieco dłużej czekać na utwardzanie lakieru. Dodatkowe funkcje, umieszczone w niektórych modelach, pozwalają jednak przyspieszyć ten proces. Taka lampa do hybryd UV nadaje się do utwardzania lakierów hybrydowych, jak również i żeli akrylowych. W tradycyjnych lampach UV żarówki są wymienne, a jedna kosztuje około 10-15 złotych. Ważne jest również to, by dostęp do wnętrza urządzenia był wygodny. Wysuwany spód, jaki ma model BEURER MPE 38 czy Camry Cr 2171 to gwarancja swobodnego dostępu do wnętrza lampy oraz możliwości utrzymania jej w czystości.

Lampa UV do paznokci – jaka najlepsza?

Jaka lampa do paznokci hybrydowych najlepiej się sprawdzi? Należy zwracać uwagę nie tylko na moc, ale i dodatkowe funkcje, decydujące o szybkiej realizacji procesu utwardzania paznokci. W takim urządzeniu przydaje się wiatrak oraz lustrzany spód. Wiatrak miesza powietrze wewnątrz, przyspieszając schnięcie. Z kolei lustrzany spód odbija i rozprasza promienie wewnątrz urządzenia, co usprawnia proces utwardzania i skraca go. Najlepsze lampy UV posiadają jedno i drugie. Lampa UV do paznokci hybrydowych, która jest wyposażona zarówno w wiatrak, jak i w lustrzany spód, to model Camry Cr 2171, a także sprzęt BEURER MPE 38. Wiatraka nie posiadają pozostałe modele – Semilac Lampa UV 36 W, Neonail Lampa UV 36 W oraz Esperanza SAPHIRRE (EBN001W). Bardzo istotna jest też liczba dostępnych trybów pracy. Pozwalają one idealnie dopasować działanie urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb. Najwięcej trybów pracy znajdziemy w urządzeniu Camry Cr 2171, który wyróżnia się 5 trybami pracy, a BEURER MPE 38 ma ich 4. Model Semilac ma ich 3, a pozostałe 2 modele posiadają po 2 dostępne tryby pracy.

Jakie lampy UV do hybryd? – podsumowanie

Jaką lampę wybrać do hybrydy i jaka lampa do paznokci żelowych będzie najlepsza? Na pewno musi to być sprzęt o odpowiednio dużej mocy, wyposażony w liczne tryby, a najlepiej też wiatrak i lustrzany spód. Największa moc przekłada się jednak na największe zużycie prądu, czego warto być świadomym. Większość użytkowników, szukających dobrej lampy do hybryd, oczekuje też, by był to produkt możliwie jak najtańszy i łatwo dostępny. Dlatego warto wspomnieć, że najdroższym modelem w naszym zestawieniu jest lampa BEURER MPE 38. Z kolei najtańsza lampa UV do hybryd to Esperanza SAPHIRRE (EBN001W). Cena tego urządzenia zaczyna się od 25 złotych. Warto też dodać, że jeśli chodzi o model Neonail, jest on słabo dostępny w sklepach internetowych.